Ogromny wybór nowoczesnych nagrobków dostępnych w naszej ofercie sprawia, że Klienci łatwo dopasują styl oraz wielkość pomnika do własnych potrzeb i preferencji estetycznych. Modele wykonane ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, w tym z wysokiej jakości granitu, posiadają znakomite parametry wytrzymałościowe oraz elegancki wygląd. Surowiec ten wykorzystywany jest do produkcji nagrobków o nowoczesnym designie, niemniej przypadnie do gustu osobom ceniącym ponadczasowe rozwiązania kamieniarskie.

Dlaczego granit?

Dlaczego granit?

Granit to kamień naturalny, niezwykle trwały i praktyczny. Skały granitowe występują w różnych zakątkach świata. Przybierają najróżniejsze odcienie, dlatego znajdują szerokie zastosowanie w branży kamieniarskiej. Granit jest łatwy w obróbce, co oznacza, że można go przycinać do dowolnych kształtów oraz polerować. Wykazuje wysoką odporność na kwasy oraz czynniki zewnętrzne (m.in. mróz, wilgoć, promieniowanie UV, wysokie lub niskie temperatury). Granitowe powierzchnie są odporne na plamy i inne trwałe zabrudzenia. Łatwo utrzymać je w czystości – wystarczy wilgotna szmatka z odrobiną delikatnego detergentu albo specjalny preparat do pielęgnacji pomników granitowych.

Jak już wspomnieliśmy, granit ma rozmaite odcienie – od głębokiej, niezwykle gustownej czerni przez subtelne szarości i brązy, aż po czerwień, szlachetny fiolet, niebieski bądź zieleń. W naszej galerii na stronie znaleźć można wzory nowoczesnych nagrobków pojedynczych, podwójnych czy też pojedynczych powiększonych. Każdy został zaprojektowany z dbałością o najmniejszy detal i z zachowaniem idealnych proporcji.

Ile kosztuje nagrobek granitowy?

Na cenę pomnika z granitu wpływa kilka czynników, w tym m.in.:

  • rodzaj nagrobka (pojedynczy, podwójny, pojedynczy powiększony), czyli ilość kamienia oraz innych materiałów potrzebnych do realizacji projektu (np. szkła, metalu)
  • zastosowany materiał, czyli rodzaj granitu, jego kolor i struktura (oferujemy przepiękny granit skandynawski, a także wysokiej jakości surowiec z Indii)
  • ilość i rodzaj zastosowanych dodatków (lampiony, ławki, wazony, litery, inne ozdobniki)
  • precyzja wykonania nagrobka (w tym przypadku mowa m.in. o jakości cięcia płyt granitowych, wykorzystaniu niezawodnych materiałów montażowych – na przykład kleju)
  • montaż (nawet najpiękniejszy i najbardziej solidny nagrobek nie sprawdzi się, jeśli zostanie źle zmontowany, dlatego nasza firma zrzesza najlepszych fachowców, którzy sprawnie, szybko i z należytą starannością montują pomniki w miejscu docelowym).

Realizujemy ponadto projekty niestandardowe (np. nagrobki o nietypowych wymiarach, z wykorzystaniem unikalnych kształtów lub dodatkowych ozdobników), co również może wpływać na cenę końcową pomnika.

Ile kosztuje nagrobek granitowy?

Na co zwrócić uwagę wybierając materiał na pomnik?

Na co zwrócić uwagę wybierając materiał na pomnik?

Warto wspomnieć, że surowiec skandynawski dostępny w naszej ofercie jest nieco droższy od granitu sprowadzanego na przykład z Chin. Posiada natomiast znacznie lepsze parametry oraz wyjątkowe walory estetyczne. Z jego pomocą i przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii produkcji jesteśmy w stanie tworzyć najbardziej wyszukane nagrobki wyróżniające się nie tylko wspaniałym wzornictwem, ale także trwałością oraz funkcjonalnością. Pozostajemy do Państwa dyspozycji.

KONTAKT