Blog

Jak dbać o granitowy nagrobek?

Granit, ze względu na swoją trwałość i estetykę, jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów na nagrobki. Pomimo swojej odporności na warunki atmosferyczne i mechaniczne uszkodzenia, odpowiednia pielęgnacja jest kluczowa, aby nagrobek zachował swój pierwotny wygląd przez wiele lat.

Jak i czym usnąć wosk z nagrobków granitowych?

Decydując się na pomnik wykonany z naturalnego surowca jakim jest granit, warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, dzięki której nagrobek zachowa doskonały wygląd przez lata. Płyta nagrobna narażona jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, woda, promieniowanie UV, mróz czy uszkodzenia mechaniczne.

Z czego wykonywane są nagrobki i co wpływa na ich cenę?

Ogromny wybór nagrobków dostępnych w naszej ofercie sprawia, że Klienci łatwo dopasują styl oraz wielkość pomnika do własnych potrzeb i preferencji estetycznych. Modele wykonane ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, w tym z wysokiej jakości granitu, posiadają znakomite parametry wytrzymałościowe oraz elegancki wygląd.

Nagrobki ceny

Czy przy wyborze nagrobka należy kierować się tylko ceną?

Nagrobek wykonany z wyselekcjonowanych materiałów zachowa nienaganny wygląd przez wiele lat. Wybór odpowiedniego modelu musi być przemyślany. Na rynku dostępnych jest wiele nagrobków, które - jak się później okazuje - nie zawsze spełniają oczekiwania zamawiającego.

Ekskluzywne pomniki, nagrobki Vega

Obecnie działa w Polsce około 6700 zakładów kamieniarskich, a ściślej rzecz ujmując - firm kamieniarsko - nagrobkowych oraz kamieniarsko - betoniarskich. Duża część rodzimych przedsiębiorstw oferuje nie tylko nagrobki, ale także usługi z zakresu szeroko pojętej „budowlanki” (wykonywanie m.in. kominków, schodów, blatów, parapetów, tarasów).

Stylowy nagrobek, czyli jaki?

Doskonałe proporcje, najwyższej jakości materiały i ponadczasowe wzornictwo. Idealny nagrobek to taki, który wspaniale się prezentuje mimo upływu lat oraz długotrwałego wpływu zróżnicowanych warunków atmosferycznych. Zastosowanie szlachetnych surowców sprawia, że pomnik jest odporny na promieniowanie UV...

Stylowy nagrobek, czyli jaki?

Witamy na blogu poświęconym kamieniarstwu nagrobkowemu firmy VEGA. Co wyróżnia nowoczesne pomniki naszej firmy? Jak przebiega proces projektowy? Jaki styl nagrobka wybrać? Na te i inne ważne pytania znajdą Państwo odpowiedź w tym oraz w kolejnych artykułach blogowych. Zachęcamy do lektury!

Stylowy nagrobek, czyli jaki?

Niemal każda firma oferująca pomniki nagrobne, udostępnia zdjęcia, wzory oraz wizualizacje swoich produktów w galeriach na stronie internetowej, czy też w tradycyjnych katalogach „papierowych”. Potencjalni klienci mogą bliżej przyjrzeć się poszczególnym kompozycjom nagrobnym przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej.