Doskonałe proporcje, najwyższej jakości materiały i ponadczasowe wzornictwo. Idealny nagrobek to taki, który wspaniale się prezentuje mimo upływu lat oraz długotrwałego wpływu zróżnicowanych warunków atmosferycznych. Zastosowanie szlachetnych surowców sprawia, że pomnik jest odporny na promieniowanie UV, wilgoć, skrajnie niskie lub wysokie temperatury, a także na uszkodzenia mechaniczne. Wiedza na temat budowy nagrobków oraz stosowanych materiałów znacznie ułatwia wybór odpowiedniego pomnika. Z jakich elementów składają się nagrobki? Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań profesjonalnego wykonawcy?Zachęcamy do lektury niniejszego artykułu!

Stylowe pomniki o wyjątkowych walorach estetycznych

Firma VEGA specjalizuje się w projektowaniu, produkcji oraz montażu eleganckich pomników pojedynczych i podwójnych. Oferowane przez nas nagrobki zachwycają starannością wykonania oraz trwałością. Poszczególne elementy składowe pomnika są starannie opracowywane najpierw na etapie projektowymaż po proces technologiczny.

Projektanci dokładają wszelkich starań, aby zaoferować wzory nagrobków dopracowane pod każdym względem. Tu bierze się pod uwagę nie tylko kwestie techniczne, ale także wizję artystyczną oraz szczególne umiejętności dopasowywania elementów nagrobka. Wizualizacje tworzone przez zespół projektantów i grafików firmy VEGA wyróżniają się unikalnością oraz spójnością pod względem estetyki, czy też zastosowanych surowców. Poszczególne kompozycje nagrobne różnią się od siebie m.in. wymiarami, kolorystyką, rodzajem i liczbą elementów ozdobnych, materiałem itd.

W poniższym artykule zwracamy Państwu uwagę na tak zwaną kompozycje nagrobną czyli zabudowe całej parceli- miejsca wokół nagrobka wraz z szeregiem elementów ozdobnych takich jak zabudowa tablicy z serii SILVER LINE, misy, ławki granitowe FUTURA, wazony ,okładziny granitowe wraz z krawężnikami itd.

Kompozycje nagrobne

Całośc odpowiednio skomponowana tworzy Kompozycje nagrobną na najwyższym poziomie artystyczno-architektoniczym. Jak elementy te prezentują się w wizualizacjach? Przykładem może być kilka propozycji poniżej. Całość prezentuje się wyjątkowo. Przypadnie do gustu zarówno miłośnikom nowoczesnych rozwiązań, jak i ponadczasowej klasyki.

Osobom ceniącym minimalizm proponujemy tego typu rozwiązania Są to nierzadko ultranowoczesne projekty z futurystycznym zacięciem. Prosta bryła, stonowana kolorystyka, oszczędność formy sprawia, że rozwiązania w formie pełnej kompozycji nagrobnej będą się znakomicie prezentowały przez lata. Warto podkreślić, że nagrobki VEGA, dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów i technologii produkcji, ułatwiają utrzymanie czystości oraz porządku w miejscu pochówku.

Zamawiający może samodzielnie decydować, które elementy składowe nagrobka znajdą się w wybranym przez niego projekcie.

Kompozycja nagrobna wymaga jednak wiecej miejsca niż standartowa parcela, dlatego mamy dwa wyjscia. Przy parceli mniejszej najlepiej wybrać nagrobki nowoczesne z lekko poszerzoną podstawą nagrobka czyli posadzką granitową. Tutaj sprawa jest o tyle prosta że mamy tylko trzy elementy składowe tzn. posadzke, skrzynie (albo forma bloku kamiennego bądz rama z nakrywą) oraz tablice napisową potocznie nazywaną Napisówką.

Natomiast przy parceli większej niż dla standartowej wielkosci Pomnika warto skorzystać z tak zwanej Kompozycji nagrobnej czyli pełnej zabudowy miejsca pochówku. Tutaj pomimo zastosowanie większej ilosci elementów składowych możemy również zachować minimalizm a zarazem można pokusić się o fantazje i stworzyć coś nawet futurystycznego.

Dla przykładu oprócz powyższych wizualizacji Kompozycji nagrobnych można skontaktować się z naszym biurem i poprosić o szereg przykładowych projektów.

Kompozycje nagrobne

Kompozycje nagrobne

Ogromną zaletą projektów realizowanych przez firmę VEGA jest możliwość wprowadzania modyfikacji w poszczególne warianty nagrobków.

Co więcej, firma VEGA oferuje kompleksowe usługi nie tylko w zakresie projektowania i produkcji pomników, ale także zajmuje się montażem nagrobków czy też tworzeniem planu zagospodarowania parceli.

Szukają Państwo fachowców w dziedzinie kamieniarstwa nagrobnego? Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą!