Obecnie działa w Polsce około 6700 zakładów kamieniarskich, a ściślej rzecz ujmując - firm kamieniarsko - nagrobkowych oraz kamieniarsko - betoniarskich. Duża część rodzimych przedsiębiorstw oferuje nie tylko nagrobki, ale także usługi z zakresu szeroko pojętej „budowlanki” (wykonywanie m.in. kominków, schodów, blatów, parapetów, tarasów).

Tymczasem nasza firma, wbrew aktualnym tendencjom, skupia się wyłącznie na kamieniarstwie nagrobkowym. Oferujemy ekskluzywne pomniki cmentarne, wyróżniające się doskonałym wykonaniem, minimalistyczną estetyka oraz ponadprzeciętną trwałością. Jako jedni z niewielu w kraju wyspecjalizowaliśmy się w procesie projektowania i produkcji nowoczesnych nagrobków klasy premium.

Proponujemy m.in.:

Ekskluzywne nagrobki Vega - proces produkcji

Ekskluzywne nagrobki granitowe Vega - proces produkcji

Wykonanie nagrobka, cały proces konstrukcyjny, to nie lada sztuka. Poszczególne etapy prac: projektowy, wizualizacji, modyfikacji technicznej, aż po montaż, wymagają fachowości, szerokiej wiedzy z zakresu kamieniarstwa, ogromnej precyzji oraz zrozumienia potrzeb klienta. Misją naszej firmy jest opracowywanie i realizowanie unikalnych projektów pomników, w oparciu o innowacyjne technologie oraz najwyższej jakości materiały. Każdy oferowany przez nas nagrobek jest jedyny w swoim rodzaju. Nie skupujemy nagrobków wątpliwej jakości, produkowanych taśmowo i sprowadzanych w kontenerach z Chin. Tworzymy pomniki od podstaw, skupiając uwagę na każdym detalu.

Zależy nam na zaoferowaniu każdemu klientowi nowoczesnego pomnika, spełniającego najbardziej wygórowane gusta. Ekskluzywne pomniki granitowe lub te wykonane z innych szlachetnych materiałów, mimo upływu lat wspaniale się prezentują. Cenimy współczesny design, stylowy minimalizm, jak i ponadczasowe wzornictwo. Od lat zaopatrujemy naszych klientów w eleganckie pomniki odpowiadające indywidualnym preferencjom estetycznym.

Ekskluzywne nagrobki Warszawa

Co odróżnia idealny pomnik od zwykłego nagrobka pochodzącego z hurtowni?

Tu w grę wchodzą 3 podstawowe czynniki:

  1. Doskonałe proporcje
  2. Najwyższa jakość wykorzystanych materiałów
  3. Perfekcyjny montaż.

Już na etapie opracowywania projektu nagrobka, należy zachować odpowiednie proporcje każdego z elementów składowych. Bez tego pomnik nie będzie się dobrze prezentował. Konieczne jest staranne dopasowanie elementów dekoracyjnych, unikając efektu „przytłoczenia”, który może zachwiać równowagę estetyczną danego projektu.

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się ekskluzywne nagrobki granitowe, marmurowe lub z piaskowca. Pamiętajmy, że pomnik to rodzaj monumentu, który stawiamy bliskim nam Zmarłym. Powinien być starannie przemyślany, dopracowany pod każdym względem. To Miejsce Pamięci, odwiedzane przez bliskich i znajomych. Dzięki zastosowaniu trwałych materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych (deszcz, promieniowanie UV, ujemne temperatury), nagrobek zachowa nieskazitelny wygląd przez długi czas.

Ekskluzywne nagrobki Vega - proces produkcji

Nagrobki ekskluzywne - wzory

Nagrobki ekskluzywne - wzory

W galerii na naszej stronie internetowej GALERIA znajdą Państwo bogaty wybór wzorów pomników pojedynczych i podwójnych. Wysublimowany minimalizm w połączeniu z funkcjonalnością sprawia, że nowoczesne nagrobki VEGA zachwycają formą i dbałością o detal. Niestety, również w branży kamieniarskiej dochodzi do łamania praw autorskich.

Niektóre firmy dopuszczają się plagiatów nagrobków, kopiując projekty pomników ze stron internetowych konkurencji. Jednak co istotne, łatwo jest odróżnić kopię od oryginału. Wystarczy przyjrzeć się materiałom, proporcjom pomnika, a także samemu montażowi, który bardzo często pozostawia wiele do życzenia. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że firma VEGA również padła ofiarą nieuczciwych zakładów kamieniarskich. Na szczęście dzięki rosnącej świadomości właścicieli zakładów kamieniarskich (w tym świadomości odpowiedzialności karnej), plagiaty nagrobków to zjawisko marginalne.

Nagrobki ekskluzywne nowoczesne na zamówienie

Naszą ofertę kierujemy do osób, które od projektów nagrobków oczekują czegoś więcej, cenią wysublimowany styl i doskonałą jakość. Ze swej strony gwarantujemy:

  • fachową obsługę (dokładnie wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów)
  • najwyższą jakość materiałów, która przekłada się na trwałość oraz ponadprzeciętne walory estetyczne naszych nagrobków
  • dojazd (wraz z montażem pomnika) w każdy region Polski, a nawet Europy

Jeśli mają Państwo pytania lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem formularza